Правила користування

Правила користування публічними біліотеками розроблені відповідно до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Типових правил користування бібліотеками в Україні, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 9 липня 1999 року (№449/3742) та Положень про бібліотеки.

Ці правила обов’язкові для виконання, а їх дотримання є головною умовою користування бібліотекою.

Бібліотека гарантує повну конфіденційність інформації, отриманої від користувача щодо його особи, використання її лише для роботи і статистичного обліку.

1. Загальні права користувачів

1.1. Кожний громадянин, незалежно від будь-яких відмінностей має право на бібліотечне обслуговування на території нашого району.

1.2. Користувачі бібліотек мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів, консультаційну допомогу в пошуках джерел інформації, одержувати в тимчасове користування матеріали, брати участь в заходах, які проводять бібліотеки.

1.3. У разі відсутності в бібліотечних фондах потрібних документів, користувачі мають право отримати їх (або копії) з інших бібліотек через МБА (міжбібліотечний абонемент) чи внутрішньо системний обмін.

1.4. Користувачі мають право на толерантне і доброзичливе ставлення до себе, на оперативне і фахове обслуговування.

2. Загальні обов’язки користувачів

2.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред’являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати і дають відомості для заповнення реєстраційної картки та читацького формуляра.

2.2. Діти і підлітки до 16-ти років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред’являють їхні батьки, установи чи особи, під наглядом яких перебувають діти.

2.3. Користуючись документами з бібліотечного фонду, користувач повинен дбайливо ставитися до них: при одержанні перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і в разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який повинен зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені в книгах дефектів несе користувач.

2.4. Користувач, який втратив чи пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен замінити його аналогічним, чи визнаним бібліотекою рівноцінним.

2.5. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчальний заклад чи установа, під наглядом яких він перебуває.

2.6. Коректно і ввічливо поводитися з працівниками бібліотек.

3. Особливості користуванням абонементом

3.1 Користуватися послугами абонементу мають право особи, які зареєстровані в районі та проживають в зоні обслуговування бібліотеки.

3.2. Користувачі мають право одержати для опрацювання вдома одноразово не більше 5 книг терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, книгами підвищеного попиту обмежується 15 днями.

3.3. Термін користування документами може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.

3.4. За кожний документ, одержаний на абонементі, користувачі (крім дошкільників та учнів 1 - 4 класів) розписуються в читацькому формулярі. Повернення книг засвідчується підписом бібліотекаря.

4. Особливості користування читальною залою

4.1. В читальній залі зібрані довідкові, рідкісні і цінні видання, література підвищеного попиту, періодичні видання поточного року.

4.2. Користуватися читальною залою можуть всі особи, без обмеження місцем проживання, реєстрацією, тимчасовістю перебування в зоні обслуговування бібліотеки.

4.3. Видаються документи для опрацювання в читальній залі. Не дозволяється виносити документи, книги за межі читальної зали.

4.4. Кількість документів, які видаються в залах не обмежується.

4.5. Документи, отримані через міжбібліотечний абонемент, видаються для опрацювання тільки в читальній залі.

Кiлькiсть переглядiв: 1343

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 12 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!