Про Чорнобиль пам’ятаймо!
Для сьогоднішніх дітлахів події, що пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС, – це явище далекого минулого. Для їхніх старших членів родини – ця рана болить донині. На жаль Чорнобиль не пожалів ані свідків того лиха, ані тих, хто народився через багато років.
Саме зі свідком та учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Олександром Поліщуком зустрілися читачі нашої бібліотеки.
Дітей цікавило все: як працювали ліквідатори наслідків аварії, що саме робили, у що були вдягнені, який рівень радіації безпечний для життя, чи зустрічалися чорнобильські мутанти?
Пан Олександр старався щиро і доступно відповісти на усі питання. Діти почули про зовсім, здавалося б, не героїчне миття приміщень, забруднених радіацією, про важку фізичну працю по прибиранню шматків радіоактивного сміття; про те, як небезпечного. невидимого ворога можна було розпізнати тільки за металевим присмаком.
На запитання, що спонукало наражатися на небезпеку, яка безумовно ставила під ризик здоров’я і життя, ліквідатор відповів, що від його добре виконаної роботи в Чорнобилі напряму залежав радіоактивний стан в Києві, де жили його рідні та друзі, Саме ці люди, які в першу чергу думали, як врятувати свої сім`ї, врешті решт врятували світ.
Зустрітися з Олександром Поліщуком нам допоміг його онук (наш читач). також Олександр Поліщук, який безмежно пишається дідом. Велика подяка і щирі побажання здоров’я усім, хто допоміг людству уникнути катастрофи!
Коментарi