Щоденні прогулянки Києвом І. Нечуя-Левицького
Дорослі у великому боргу перед своїми нащадками. Відзначення Дня захисту дітей кожного разу фіксує неналежну охорону прав маленьких українців. Літній відпочинок і літнє оздоровлення дітей для багатьох батьків стало великою проблемою. Бібліотека може частково допомогти в організації корисного і безпечного дозвілля.
1 червня бібліотекарі провели цікаву екскурсію улюбленими місцями видатного українського письменника Івана Нечуй-Левицького, який значну частину свого життя провів у Києві. В Києві ж, на Байковому кладовищі, він похований.
Прогулянка Києвом протягом 3-х – 4-х годин у будь-яку пору року, за будь-якої погоди, з неодмінною парасолькою та одним і тим самим маршрутом – була незмінною звичкою письменника. Разом з дітьми ми пройшли тими ж вулицями і провулками міста, зупиняючись на перепочинок у тих місцях, де любив відпочивати Іван Нечуй-Левицький. Дорогою роздивлялися будівлі і пам’ятники, розмірковуючи і звіряючись з путівником по Києву, що міг бачити письменник, а що побудовано пізніше.
Михайлівський собор, Михайлівський підйомник (фунікулер), Володимирська гірка - улюблені місця відпочинку, наснаги і насолоди від споглядання неповторних краєвидів Києва і Дніпра Іваном Нечуєм-Левицьким. Неначе художник пензлем, так письменник словом змалював грандіозне полотно під назвою «Вечір на Володимирській горі ». Цей куточок Києва надзвичайно популярний серед киян і зараз. Побачити київські пейзажі сьогодення і порівняти з тими, якими милувався автор майже сто років назад змогли наші юні краєзнавці.
Під час прогуляною Києвом ми користувалися Путівником по Києву – репринтним відтворенням видання 1917 року. Цікаво було прочитати про визначні місця нашого міста, побудовані у другій половині 19 століття та на початку 20 століття: пам’ятник Богдану Хмельницькому, пам’ятник княгині Ользі, пам’ятник Святому Володимиру, Оперний театр. Всі вони піддавалися нищівній критиці сучасників. Можливо, непривабливі на наш погляд сучасні споруди, у майбутньому видаватимуться шедеврами. Нашими путівниками по Києву були також твори І. Нечуя-Левицького «Хмари» та «Вечір на Володимирській горі ».
Коментарi