Зʼявилася онлайн-карта старих дерев столиці. У Києві більше сотні дерев віком від 100 до 900 років

/Files/images/ekologya/Рисунок1.png Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps створили інтерактивну онлайн-карту старих дерев столиці.

На карті можна подивитися місце розташування рослин, а також отримати про них інформаційну довідку — там описується стан, вік, висота і особливості кожного дерева чи куща. Загалом у Києві понад сто дерев віком від 100 до 900 років.

Творці карти стверджують, що в 1968 році в столиці було щонайменше на 30% більше зелених насаджень, ніж зараз.

Знайдено невідомий континент

Австралійські та новозеландські вчені повідомили про виявлення надзвичайної та історично важливої знахідки – нового континенту.

/Files/images/ekologya/a106089ac207d5626a5a280af38e1e6c.png Під час своєї роботи вчені визначили в земній корі на південному заході Тихого океану окремий фрагмент площею близько 4,9 мільйона кілометрів. Раніше невідомий континент на 98% лежить під водою. Розміри та віддаленість його фрагментів свідчать про те, що цю частину землі, яка перебуває під водою, можна сміливо називати континентом. На думку вчених, Нова Зеландія та Нова Каледонія – не ізольовані ланцюги островів, а частини цього континенту, якому вже дали назву Зеландія, говориться в звіті на сайті Геологічного товариства Америки.

Повідомляється також, що дана знахідка не є раптовою, вчені досліджують цю частину планети вже більше 10 років. Втім, до сьогодні не було достатньо даних та впевненості в інтерпретації, аби назвати занурену частину земної роки континентом.

Найсухіша пустеля у Чилі вкрилася рожевим цвітом

Частина найсухішої пустелі світу Атакама вкрилися рожевими квітами. Це сталося внаслідок неочікуваного дощу, який випав напередодні.

/Files/images/ekologya/pustelya.jpg

Злива стала першою за майже сім років. Раніше пустеля ніколи не квітла.

Пустеля Атакама знаходиться на кордоні північних районів Чилі та південних регіонів Перу. Пустеля простяглася вздовж узбережжя Тихого океану до Анд на 1,2 тисяч км.

Про це повідомляє: Mashable


Дерева ростуть без упину

/Files/images/californias-giant-redwoods.jpg

Дерева — включаючи гігантські каліфорнійські секвої — щороку набирають все більшу кількість маси

На думку багатьох лісничих, дерева в міру дорослішання поступово втрачають свою міць, але, як показало нове дослідження, чим більше дерево, тим більше кілограмів вуглецю на рік воно поглинає.

«Найбільші дерева набирають найбільшу масу, і так всюди на Землі, де б ми не дивились, — розповідає Натан Стефенсон, еколог Геологічної служби США та провідний автор нового дослідження. — У дерев є щось на зразок підліткового ривку у рості, але почавшись він не припиняється».

В науковій літературі повно досліджень, які зосереджені на початкових етапах росту лісів і їх поступовому переході до зрілості та стабілізації кількості вуглецю, який вони депонують. Дослідники також фіксували зниження росту на рівні окремих листків у старих дерев.

/Files/images/101700960_9.jpg

У своєму дослідженні Стефенсон з колегами проаналізували дані про 673 046 дерев 403 видів в контрольованих лісових ділянках тропічних та помірних областей по всьому світу. Як з’ясувалось, у 97% видів найбільші дерева щороку набирають найбільшу масу, користуючись додатковим листям і більш вигідним місцем під сонцем.

Покладаючись переважно на існуючі дані, команда розрахувала темпи росту на рівні окремих дерев, в той час як більш ранні дослідження, як правило, звертали увагу на загальний об’єм вуглецю, накопиченого на ділянці.

Оцінка абсолютного росту для будь-якого дерева залишається проблематичною, зокрема тому, що дослідники, як правило, проводять вимірювання на висоті людини і повинні екстраполювати темпи росту. Але розрахунки дослідників послідовно показали, що більші дерева набирають більшу масу. Наприклад, в одному з реліктових лісів західної частини Сполучених Штатів, дерева, ширші за 100 сантиметрів у діаметрі, складають всього 6% від всіх дерев, але на них припадає 33% росту.

Висновки побудовані на дослідженні, опублікованому в 2010 році, яке засвідчило аналогічні тенденції росту для двох з найвищих дерев у світі — червоне дерево (Sequoia sempervirens) та евкаліпт (Eucalyptus regnans), кожне з яких може виростати далеко за 100 метрів у висоту. Під час цього дослідження вчені піднімались на висоту та проводили детальні вимірювання всіх гілок крони, щоб розрахувати загальний ріст дерева. Стівен Сіллетт, ботанік з Гумбольдтського університету в Каліфорнії, який очолював дослідження 2010 року, вважає, що нове дослідження підтверджує те, що основні висновки його групи застосовні майже до всіх дерев.

/Files/images/17b42c4c-a207-4e0b-b84c-8d975278731a-galeri.jpg

Результати узгоджуються з відомим фактом зниження росту на рівні листя, яке дерева демонструють з віком. Хоча окремі листки можуть бути менш ефективними, «літні» дерева мають більшу їх кількість. У той же час, поєднання впливу грибів, пожеж, вітру і гравітації викликає зниження тенденцій росту у старих лісах; швидкість накопичення вуглецю залежить від того, як швидко такі ліси відновлюються.

«Це геометрична реальність росту дерев: великі дерева мають більше листя, і вони мають більшу поверхню, на яку нашаровується деревина, — розповідає Сіллетт. — Думка, ніби старі ліси регресують — міф».

Дослідження відкриває далекосяжні перспективи для ведення лісового господарства, як для максимізації виходу лісозаготівель, так і для підтримання реліктових лісів та збільшення накопичення вуглецю. У ширшому сенсі, дослідження може допомогти вченим розробити більш ефективні моделі функціонування лісів та їх ролі у регулюванні клімату.

/Files/images/travel_2443_4fc8c7dd9d577_o.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 957

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 22 Січня 2023

Цей сайт безкоштовний!