2017 рік - 10 років, як бібліотека носить ім'я

Івана Багряного, письменника, публіциста,

політичного і громадського діяча

2017 рік – рік вивчення німецької мови в Україні

Бібліотека імені І. Багряного спільно з ГО «Серце віддаю дітям» оголошують літературознавчий конкурс «Іван Багряний в просторі і часі» на кращих знавців життя і творчості людини, чиє ім’я носить бібліотека.

Положення про

літературознавчий конкурс «Іван Багряний в просторі і часі»

1. Мета конкурсу:

· привернути увагу читачів до постаті Івана Багряного, письменника, публіциста, політичногоі громадського діяча, великого патріота України;

· популяризувати творчість Івана Багряного;

2. Учасники конкурсу: діти віком 13 – 16 років (учні 7 – 10 класів);

3. Умови конкурсу:

· учасники відповідають на питання літературної вікторини, розміщеній на сайті біблоітеки (http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/);

4. Термін проведення конкурсу: відповіді подаються з 3 по 17 квітня 2017 р.на електронну пошту бібліотеки (childbagrlib@yandex.ua) чи безпосередньо працівникам бібліотеки з зазначенням прізвища, імені, класу та школи;

5. Для підведення підсумків, учасники запрошуються на Літературно-пізнавальні спілкування та обговорення в бібліотеку (дата і час уточнюються).

Адреса бібілотеки: вул. Донецька, 57А.

Контактний телефон: 243 – 37 – 97.

6. Знання німецької мови учасниками конкурсу (у рамках шкільної програми) вітаються.

Літературна вікторина

1.Назвіть романи І.Багряного, які чи не найперші у світі зобразили сталінський терор, існування людини в умовах тоталітарного режиму.

Коли були надруковані ці романи?

2. «Тигролови», «Сад Гетсиманський», деякою міро, є автобіографічними.

Назвіть головного героя у романі «Сад Гетсиманський».

3.У Німеччині «Тигролови» переведено декілька разів німецькою мовою як дуже популярну книжку для молоді.

Як ви думаєте, чому?

4. «…мчав одинокий пес,вірний і до кінця відданий чотириногий товариш, припадаючи к сліду по-вовчому, туди, до засніженої, загубленої в нетрищах домівки суворих тигроловів».

Що це за пес?

5. «…І летіла по всій транссибірській магістралі …телеграма-блискавка про втечу і розшук страшного державного злочинця: «Юнак-25 літ, русявий, атлет, авіатор…

Суджений на 25 років …на ймення…».

Яке ім’я героя роману «Тигролови»?

6. «І він гнав …Далі, далі! Скільки вистачить сил! Ще трохи – і тоді він врятований. Він чкурне геть звідси за межі цієї батьківщини»…Нові краї, дивні, незнані. Він обійде навколо світу і… »

Спробуйте продовжити речення.

7. Отець Яків, який читав з Біблії матері братів Чумаків про сад Гетсиманський, виявився згодом …

Ким виявився Отець Яків?

8. Роман «Сад Гетсиманський» – автобіографічний. Івана Лозов`ягу у 1932 році заарештували у Харкові «за проведення контрреволюційної агітації за допомогою літературних творів». Його засуджено і відправлено на 3 роки до спец. поселень Далекого Сходу. За які поетичні твори засуджено Івана Багряного?

9. Один з поетів, прочитавши «Скельку» назвав Івана «Українським Пушкіним». В офіційній газеті з явилось стаття «Куркульським шляхом».

Що лягло в основу історичного роману у віршах «Скелька»

10. У якій поемі 23-річний Іван Багряний зробив присвяту, де були такі слова: «Вічним бунтарям і протестантам, всім, хто родився рабом і не хоче бути ним …Я хочу бути людиною, яких так мало на світі. Я хочу бути тільки нею»… Ці слова – життєве кредо поета .

Скажіть, хто і де видав цю поему?

11. 14-річним Іван пережив велике потрясіння. Після цього потрясіння в душі Івана народилось бунтарство, почуття несправедливості, яка прийшла у життя українського селянства?

Яка трагічна подія сталася у житті хлопця?

12. Будучи в еміграції Багряний писав : «То було прелюдією до всього мого радянського життя і символом долі, приготовленої більшовизмом для цілого мого народу»…

В якому творі Іван Багряний вперше вголос сказав про сталінський геноцид проти України, про знищення куркуля як класу, про голодомор 1933 року, про знищення української інтелігенції 1932-1939 років ?

13.Іван Багряний у першому ув’язненні на Далекому Сході сумував за Україною і…втік. Як він писав до друга: «Сів на поїзд і рушив на захід. У Томську мене перехопили. Арешт, суд, вирок – 3 роки ув’язнення у таборі. Так я потрапив у Баклаг» (Байкало-амурський лагер). Але у 1936 році він знов втік. Перебував на волі. Там і одружився на Антоніні Зосимовій, з якою в нього був син Борис і донька Наталія.

Перебував на волі до 1938 року в Зеленому Клину.

Розкажіть, що означає «Зелений Клин»?

14. Багряного шукали. І знайшли. У 1938 році його знов заарештували і відправили у харківську в’язницю, що на Холодній горі, «за керівництво націоналістичною контрреволюційною організацією». Допити, допити, допити…Мордували 2 роки 7 місяців, з них 83 дні в камері смертників. Але Іван нічого не підписав, і не підписав «Акт про закінчення слідства 26.03.1939 року». Його відпустили. Про ці страшні роки у харківській тюрмі Багряний напише у «Саду Гетсиманському».

Що ви знаєте про подальший життєвій шлях Івана Багряного?

15. Помер Іван Багряний у санаторії гірничого курорту «Блазієн».

Поховали його на цвинтарі у Новому Ульмі.

Що написано на пам’ятнику Івану Багряному на його могилі, у Новому Ульмі?

16. Давайте прикладами з творів Багряного доведемо, що ця Людина дуже любила Україну, українців і мріяла про щасливу Україну і щасливих українців.

18. Чому оповідання про мрійливого, допитливого, спостережливого хлопчика Бориса називається « До Ворскли, по рибу»? Чого навчає оповідання?

19. Іван Багряний в еміграції написав дві казки. У книжках, які були надруковані, обкладинка і малюнки – автора.

Яка назва цих казок?

20. У 1965 році, вже посмертно, вийшов друком роман І.Багряного «Людина біжить над прірвою». Він розповідає про трагедію затягнутих у вир світової війни людей і про мужність героя в граничній ситуації.

Як звуть головного героя?

Кiлькiсть переглядiв: 56

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 27 Червня 2017

Цей сайт безкоштовний!