Непереможному українському богатиреві Івану Піддубному- 149 років. Вікторина про спорт і зірок спорту

8 жовтня 1871 року народився Іван Піддубний – український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу з боротьби (Париж, Мілан, Франкфурт, Нью-Йорк).

Народився Іван у родині спадкового козака Максима Піддубного, на Полтавщині. Максим Піддубний був богатирського зросту, наділений великою фізичною силою: сам, без жодної напруги, піднімав п'ятипудові мішки із зерном і кидав їх на віз. Через багато років Іван Піддубний скаже, що людиною, сильнішою за нього, був лише батько.

Непересічні здібності Піддубний проявляв з дитинства: важку фізичну роботу виконував з легкістю.

Під час відпочинку від фізичної праці, Іван прочитав автобіографію відомого атлета Карла Абса. У ній Піддубного зацікавило твердження автора, що постійними тренуваннями тому вдалося збільшити свою природну силу втричі!

Іван вирішив тренуватися. А в 1897 році на гастролі приїхав відомий на той час цирк Безкоровайного. Це був звичайний бродячий цирк, у трупу якого входили також атлети і борці. Серед них були знамениті люди того часу, такі як Янковський, Луріх, Семипалий. Через деякий час дирекція цирку влаштувала чемпіонат боротьби "на поясах".

За два тижні виступів на арені Піддубний не програв жодного поєдинку. Його залізна стійкість, вага і чіпкість рук дозволяли йому здобувати перемогу за перемогою. Він поклав на килим навіть знаменитого Георга Луріха, який згодом став чемпіоном світу з французької боротьби.

У 1905 році здобув звання чемпіона світу.

Іван Максимович протягом усього життя, до сімдесятирічного віку, коли він залишив заняття спортом, не припиняв щоденного тренування і дотримувався правильного режиму. Він ніколи в житті не палив і не вживав спиртного.

Під час підготовки до першого чемпіонату світу 1905 року в Парижі тренувальний день починав завжди з ранкової зарядки, затим приймав холодний душ, після чого був масаж, сніданок і година теоретичного вивчення правил боротьби та прийомів. Після короткого відпочинку Іван Піддубний тренувався. Проти нього виходили один за одним три борці-любителі. З першим він боровся двадцять хвилин, з другим — тридцять, з третім — сорок.

А чи знаєте ви інші історії українських рекордсменів? Перевірмо у вікторині про українських зірок спорту!

/Files/images/2020/photo_2020-10-08_16-06-25.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 293

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 19 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!