Пам’ятаємо про героїв. До Дня пам’яті загиблих за Незалежність.

На шляху до творення та суверенності України було чимало перешкод. 24-го серпня 1991 року, усі українці радісно відзначали перший День Незалежності. Здавалося, що вже ніщо не стане нам на заваді. Але через 23 роки після проголошення незалежності, українці знову зі зброєю в руках захищають власну свободу та територіальну цілісність держави.

У березні 2014 року в Криму почали хазяйнувати російські окупанти, тоді було прийнято рішення про переформатування внутрішніх військ і створення Національної Гвардії України. Окремий підрозділ сформували з бійців самооборони Майдану. Спершу це були 3 резервних батальйони оперативного на спеціального призначення. Пізніше добровольчі батальйони об’єднали в один – «Батальйон імені генерала Кульчицького».
Активну особисту участь у створенні першого добровольчого підрозділу - сформованого із активістів Самооборони Євромайдану 1-го резервного батальйону НГУ брав генерал-майор Сергій Петрович Кульчицький.

Він неодноразово наголошував добровольцям: "Я не хочу бути начальником похоронної команди. Мені не потрібен ваш героїзм, якщо ви будете мертвими. Моє завдання - підготувати вас так, щоб якомога більше з вас залишилося живими…" Потому разом із підготовленими ним резервістами вирушив у район антитерористичної операції на Сході України. Вимогливий та принциповий офіцер, він повністю віддавався роботі, турбувався про підлеглих і в тяжкі хвилини стояв горою на їх захисті. Від першого дня він був разом зі своїми солдатами, жив у наметі, їв нехитру солдатську їжу, яку, бувало, сам і готував.

У травні 2014 року, повертаючись з району гори Карачун, зазнав обстрілу, що вівся з лісосмуги, та був підбитий. Катастрофа, спричинена пострілом із переносного зенітного ракетного комплексу, забрала життя шістьох військовослужбовців НГУ: генерал-майора Сергія Кульчицького, полковника Сергія Бульдовича, майора Віталія Куриловича, капітана Сергія Кравченка, прапорщиків Валентина Білошкурського і Віктора Ліпського, та шістьох працівників спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області: старших лейтенантів міліції Петра Безпалька і Василя Семанюка, старшого прапорщика міліції Володимира Шарабуряка, прапорщика міліції Володимира Лисенчука, старшини міліції Петра Остап’юка, старшого сержанта міліції Віктора Яков’яка. Дивом уціліти судилося лише одному із членів екіпажу – другому пілоту капітану Олександру Макеєнку, який дістав тяжкі травми.
Наша бібліотека товаришує та активно підтримує бійців батальйону ім. генерала-майора Сергія Кульчицького.

Друзі, не забуваймо, що бої на Сході тривають. І наших захисникам потрібна підтримка.

/Files/images/2020/lto/бібл б 7.jpg /Files/images/2020/lto/бібліотека б.jpg

/Files/images/2020/lto/бібл б 3.jpg /Files/images/2020/lto/бібл б 2.jpg