Прапор нашої країни має колір жовто-синій

Синій та жовтий кольори нашого прапору- символи живучості, краси і природної сили українського народу.

Саме синьо-жовтий стяг , 100 років тому, під час подій Української революції піднімали над будівлею Центральної Ради УНР, і він був визнаний символом Української держави періоду гетьманату Павла Скоропадського, ЗУНР, Директорії УНР та Карпатської України.

24 липня 1990 року відбулася, як на той час, надзвичайна подія – над будівлею Київради був піднятий тоді ще не державний, а національний синьо-жовтий прапор України. Через 10 років після тих подій міська рада Києва вирішила відзначати цей день як День Національного Прапора у столиці України. Підняття прапора у столиці мало потужне символічне значення.

Сучасним школярам важко уявити, що раніше за піднесення синьо-жовтого стяга могли жорстоко покарати.

З 12 червня 1920 року, коли війська Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського залишали Київ, у столиці були утверджені червоні прапори.

Сміливці, які вивішували національні прапори: 1 травня 1966 року над будинком Київського інституту народного господарства у Києві (нині КНЕУ) – були засуджені на 2 роки. А Володимир Мармус, який 22 січня 1973 року, у Чорткові (Тернопілля) із вісьмома товаришами, вивісив чотири національних прапори, був засуджений до 6 років позбавлення волі у колонії суворого режиму з наступним засланням на 5 років.

А 23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві - група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Наступного дня, 24 серпня 1991 року, Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. На згадку про серпневі події 1991 року, у 2004 було запроваджено «День Державного Прапора України».

Кiлькiсть переглядiв: 617

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 20 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!