Олександер Шугай про Ліну Костенко, про себе і про епоху радянського тоталітаризму

Олександер Шугай - поет, прозаїк, есеїст, автор багатьох книг, дослідник життя і творчості Івана Багряного, Аркадія Казки, Василя Мисика, Григора Тютюнника…

/Files/images/2020/knigi/30_kostenko.jpg Рік тому у видавництві «Дніпро» вийшла нова книжка літератора, присвячена видатній українській письменниці, поетки, чиє 90-річчя від дня народження ми щойно відзначили, Ліні Костенко.
Шугай О. Ліна Костенко: «Я все, що я люблю»: Роман без брехні, або Сповідь редактора книжки віршів та поем Ліни Костенко «Неповторність» : Київ. – Дніпро, 2019. – 580 с.

Такої книги в історії української літератури досі не було. На цікавій документальній основі, з переконливими реальними фактами і в оригінальній, художньо гостросюжетній формі тут ідеться про те, як в епоху тоталітаризму доводилося потерпати не тільки письменнику, а й редактору видавництва. Викрито зло радянського часу — цензуру.

Книга неодмінно стане в пригоді як історикам, так і студентській молоді різних уподобань, широкому колу читачів, особливо ж тим, хто хоче більше знати про наше гірке й героїчне минуле. Більш докладно про мемуарний роман дивись тут.

Ще одна важлива подія пов’язала двох непересічних особистостей : Ліну Костенко і Олександера Шугая. Рішенням Управи Фундації імені Івана Багряного (США) за унікальний непроминущий внесок в українську духовність та в скарбницю загальнолюдської культури премію Івана Багряного 2019 року присуджено Ліні Костенко. Такої ж премії раніше був удостоєний Олександер Шугай.

/Files/images/2020/knigi/Ð_ез названиÑ_ (1).jpg /Files/images/2020/knigi/images (1).jpg

Ліна Костенко стала 22 лауреаткою цієї премії. Сердечна подяка від Ліни Костенко за високу відзнаку Керівництву Фундації: Вірі Боднарук, Олексієві Коновалу, іншим членам Управи та Олександрові Шугаю, представнику Фундації в Києві. Більше тут.

Кiлькiсть переглядiв: 329

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 13 Травня 2021

Цей сайт безкоштовний!