Маріуполь був і буде українським!

Маріуполь – чудове місто на березі Азовського моря. Землі, що широко розкинулись довкола нього, таять в собі давню історію: пам’ятки неолітичної культури, поселення антів, скіфські прикраси, речі гунів, давньоруська зброя, половецькі кам’яні баби…

Маріуполь місто багатонаціональне. Крім українців і росіян, що складають більшість населення, тут мешкають греки, білоруси, євреї. Найбільш вживана – російська мова спілкування. Тож Маріуполь здавна є об’єктом для поширення ідей «русского міра».

Впродовж майже двох місяців квітня-червня 2014 року місто було під контролем проросійських бойовиків, що захопили адміністративні будівлі і блокували вулиці в центрі міста.

Визволення міста відбулося 13 червня шляхом спецоперації в якій були задіяні бійці спецбатальйону «Азов», спецбатальйону «Дніпро», Національної гвардії та спецназ МВС. Велику допомогу надавали члени Правого сектору та місцеві активісти.

П’ять років місто живе хоч і напруженим, але мирним життям.

Книга «Маріупольський процес» Галини Вдовиченко розповідає про події того часу. Він. Вона. Війна. Щемлива історія двох молодих людей з протилежних таборів, яких об’єднує кохання, співпереживання, взаєморозуміння.

Недавня історія. Чи знаємо її? Чи зроблені висновки? Чи не повториться знову? Намагаємося розказати і донести дітям, яка загрозу для українців ховає у собі розбрат, байдужість і нелюбов до свого, до українського.

/Files/images/2019/marupol/IMG_20190612_172809.jpg /Files/images/2019/marupol/IMG_20190612_172241.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 174

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 08 Липня 2020

Цей сайт безкоштовний!