Крізь терни до зірок

З теплим сумом і неприхованою гордістю згадуємо першого космонавта Української держави Леоніда Каденюка . Дві дати, день народження і день смерті, за календарем майже співпали і стали Днями пам'яті видатного сина українського народу.

Стати космонавтом Леонід мріяв із самого дитинства. Закінчивши середню школу зі срібною медаллю, Каденюк вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків. Там він здобув диплом льотчика-інженера. Потрапив до дев’яти (з 254) претендентів у космонавти. Пройшов підготовку командира кораблів «Буран», «Союз», вивчив орбітальні станції «Салют» та «Мир». Літав на літаках понад п’ятдесяти типів. У космосі ж побував на американській «Колумбії» (19 листопада – 5 грудня 1997, 16 діб) з екіпажем з шістьох астронавтів – чотирьох американців, українця і японця.

Саме завдяки Каденюку на орбіті Землі пролунав державний гімн України. "Я був першим, хто полетів у космос з українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі", – казав Каденюк.

Латинський крилатий вислів «Крізь терни до зірок», як не найліпше характеризує життєвий шлях Леоніда Каденюка. Звичайний хлопчик з буковинського села, який завдяки наполегливості, працелюбству, витримці і великій відданості дитячій мрії, досяг найвищої зіркової слави світового рівня .

Цікаву інформацію про український космос і про першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка прослухали наші читачі.

/Files/images/2019/leond_kadenyuk/IMG-c3b10badc07f042e65fe347378aca3c6-V.jpg /Files/images/2019/leond_kadenyuk/IMG-c85451358d705f029b89e96720ba910c-V.jpg

Не втомлюйтесь мріяти! Нехай Ваші мрії здійснюються!

Кiлькiсть переглядiв: 193

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 03 Червня 2020

Цей сайт безкоштовний!