Валерій Лобановський – футбольний тренер, що прославив Україну у світі

Наш край багатий на видатних особистостей, які складають усесвітню славу України в різних галузях науки і культури. Валерій Лобановський своїм ім’ям уславив український спорт. Його ім’я гриміло на переповнених футбольних аренах. Два покоління футбольних фанатів обожнювали спочатку Лобановського, віртуозного гравця, а згодом і Лобановського, талановитого тренера.

Саме за Лобановського київське «Динамо» отримало визнання на міжнародній арені. вигравши Кубок володарів Кубків і Суперкубок Європи. У 1975 р. Лобановський був визнаний найкращим тренером світу.

/Files/images/2019/v_lobanovskiy/школа.jpg Ми пишаємося своїм знаменитим земляком. Валерій Лобановський народився у Києві. Навчався у звичайній київській школі № 319. Тодішня адреса Червонозоряний проспект,146. Зараз там встановлено меморіальну дошку, а сам навчальний заклад названо іменем Лобановського. До слова, закінчив школу зі срібною медаллю.

На будівлі школи є меморіальна дошка, присвячена видатному спортсмену.

/Files/images/2019/v_lobanovskiy/скачанные файлы.jpg На другому поверсі старої будівлі школи є Меморіальний музей, розташований в кабінеті фізики. На стендах — фотографії Валерія, починаючи зі шкільних років, фото його однокласників, учителів.

/Files/images/2019/v_lobanovskiy/Головний_корпус_КПІ_2.jpg Після школи навчався у Київському політехнічному інституті. Захоплення точними науками допомогли йому у професійній кар’єрі. Знаменитий "сухий лист" Лобановського - закручений удар із кутового, в результаті якого м'яч міг напряму потрапити у сітку воріт - результат не тільки тривалих тренувань, але і певних математичних розрахунків. Математику Лобановський часто використовував і у тренерській діяльності, пояснюючи її мовою, наскільки продуктивною була команда.

11 травня 2003 року, до перших роковин смерті Валерія Лобановського, йому було відкрито пам'ятник— багаторічний наставник «Динамо» сидить на тренерській лаві та напружено спостерігає за грою. Постамент виконано у вигляді великого футбольного м'яча. Загальна вага композиції становить близько п'яти тонн. Над пам'ятником працював колектив з дев'яти людей під керівництвом архітектора Василя Клименка та скульптора Володимира Філатова. Скульптура розташована між колонадою та головним входом на стадіон імені Валерія Лобановського.

/Files/images/2019/v_lobanovskiy/26609_800x600_lobanovsky_1.jpeg

/Files/images/2019/v_lobanovskiy/290342.jpg За ініціативою відданих вболівальників з боку київського «Динамо», Червонозоряний проспект був перейменований на проспект імені Валерія Лобановського. Свій початок проспект бере в нашому, Солом’янському районі біля Севастопольської площі, що буквально поруч з вулицею Донецькою, де розташована наша бібліотека.

/Files/images/2019/v_lobanovskiy/02_big.jpg Похований видатний українець на Байковому кладовище у Києві. Крім самого скульптурного зображення видатного спортсмена і тренера, сюди ніби перенесено і частину його рідного стадіону. З того місця, де споруджено пам’ятник на могилі Валерія Лобановського добре видно ще один стадіон, де проходять найпрестижніші матчі – Олімпійський.

Такі короткі краєзнавчі розвідки, стосовно нашого земляка, зробили ми з читачами бібліотеки.

/Files/images/2019/v_lobanovskiy/IMG_20190110_133114_HDR.jpg /Files/images/2019/v_lobanovskiy/IMG_20190110_132802_HDR.jpg

Історія нашого міста нерозривно зв’язана з його жителями. Вона цікавить усіх, хто закоханий у Київ. Пам’ятаймо тих, хто творив славу України!

Кiлькiсть переглядiв: 195

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 03 Червня 2020

Цей сайт безкоштовний!