Нас надихає слово Кобзаря

Постать Т. Шевченка давно набула розмірів світового масштабу. Особистість митця та його літературна спадщина стала джерелом натхнення для багатьох, хто запалився літературним словом Кобзаря.

Роботи народної майстрині України Тамари Желіби добре відомі читачам нашої бібліотеки. До її різноманітного творчого доробку належать також вироби, присвячені Тарасові Шевченку.

Так великий портрет Т. Шевченка, створений у техніці «соломка», постійно присутній на Шевченківських заходах, як у нас в бібліотеці, так і в інших закладах культури і освіти.

/Files/images/2018/taras_shevchenko/DSCN9500.JPG /Files/images/2018/taras_shevchenko/DSCN9497.JPG

Нам неймовірно пощастило, що прем’єрна демонстрація двох нових робіт пані Тамари, присвячених Світочу української нації, відбулася саме в бібліотеці. Одна робота найбільше потішить маленьких читачів. Тут зовсім ще юний Тарас, у вільну від роботи хвилину, натхненно зайнятий найулюбленішою справою свого життя – малюванням.

/Files/images/2018/taras_shevchenko/DSCN9495.JPG /Files/images/2018/taras_shevchenko/DSCN9650.JPG

Інша – створена за мотивами вірша-балади Тараса Шевченка «Лілея». Трагічна доля молодої дівчини, що померла від людської бездушності і проросла навесні білосніжним цвітом, втілилася у тонку, ніби ажурне мереживо, роботу із соломки.

/Files/images/2018/taras_shevchenko/IMG_20180312_160811.jpg /Files/images/2018/taras_shevchenko/DSCN9496.JPG

Жива творчість майстрині додала книжковій виставці теплоти і зворушливості, а для споглядачів стала поштовхом, ми на це сподіваємось, для створення своїх власних мистецьких задумів.