Повернутися до звичайного режиму

Святий Володимир – Русі хреститель

Вже понад півтора століття Володимирська гірка є найбільш затишною та чарівною місциною Києва. Це чудовий парк, зелений та спокійний, а також дивовижно красиві пейзажі міста, що відкриваються з висоти пташиного польоту. Водночас, Володимирська гірка в Києві – важлива пам’ятка історії та культури, місце, яке має власну долю, цікаве історичне минуле.

Над крутим схилом Дніпра височіє постать святого Володимира – хрестителя Русі, найстаріший скульптурний пам'ятник у Києві, що зберігся практично у первинному вигляді. Створювали скульптуру в Петербурзі, скульптори Петро Клодт, Володимир Демут-Малиновський, інженер Олександр Тон. Його встановили в 1853 році, на тому місці, де колись відбувалося хрещення киян.

Єдина затримка з установкою пам'ятника князеві Володимиру відбулася через протест, який висловив київський митрополит Філарет Амфітеатрів. Він відмовився освячувати пам'ятник князю Володимиру з тієї причини, що негоже встановлювати ідола на згадку про того, хто сам скидав ідолів.

/Files/images/2017/volodimir_velikiy/Vladimirskaya-gorka.jpg

/Files/images/2017/volodimir_velikiy/1900-е-годы-Владимирская-горка1.jpg

У правій руці князь тримає хрест, у лівій - княжу шапку. За формою постамент нагадує каплицю у псевдо візантійському стилі. Барельєф, розміщений на п'єдесталі пам'ятника Володимиру, зображує сцену хрещення жителів Києва.

Скульптура велично підноситься на горі, що здіймається на 70 м над рівнем Дніпра. Оформлення постаменту доповнене зображеннями зірок та хрестів - символів хрещення вогнем і мечем, архангела Михаїла, який є заступником Києва й зображений на гербі міста, зброї, смолоскипа як символу освіти, а також символів родючості.

/Files/images/2017/volodimir_velikiy/26592_800x600_54318457.jpg /Files/images/2017/volodimir_velikiy/s640x480_(3).jpg

В кінці 19 століття влада міста намагалися спорудити пам’ятник князя Володимира менш похмурим — пофарбували його в білий колір і обладнали підсвітку газовими пальниками. У 1895 році на кошти мецената, відомого київського підприємця Семена Могилевцева організоване електричне підсвічування хреста.

Один з проектів пам'ятника Володимиру, що не схвалений Миколою I, був більш грандіозним, але войовничим, його маленьку копію можна побачити в музеї історії України.

Із пам’ятником князеві Володимиру пов’язано чимало легенд.

Існує легенда, що під час окупації Києва гітлерівці планували підірвати пам'ятник, але жителі міста врятували його, повідомивши, що пам'ятник князя Володимира закриває велике джерело. І якщо його відкрити, то вода з під землі затопить все місто! Але скоріше це модернізована легенда про море під Андріївською церквою.

Згідно з іншою легендою, під постаментом заховано церковні скарби.

Навкруги пам’ятника немає жодного місця, з якого без спеціальної техніки можна було б розгледіти обличчя святого.

У наші дні парк Володимирська гірка, як і раніше залишається улюбленим місцем відпочинку городян і гостей Києва.

Одним із відданих шанувальників краси Володимирської гірки був Іван Нечуй-Левицький, перу якого належить твір "Вечір на Владимирській горі" - своєрідне зізнання в любові цьому історичному місцю.

Він писав: «Яка пишна ця широка картина! Кращої од неї трудно знайти і по всій Європі!»

/Files/images/2017/volodimir_velikiy/IMG_20170531_153628.jpg/Files/images/2017/volodimir_velikiy/IMG_20170528_152336_HDR_BURST2.jpg

Володимирська гірка – місце з дуже сильною позитивною енергетикою. Існує навіть повір'я, що закохані, які зізналися одне одному в почуттях біля пам'ятника князю Володимиру, обов'язково будуть разом.

Кiлькiсть переглядiв: 293

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 16 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!