Чорний світанок сонячного півострова

День 18 травня в Україні відзначають щорічно як День памяті жертв геноциду кримськотатарського народу, коли за наказом з Москви було насильницьким способом вивезено всіх кримських татар. Офіційна депортація розпочалася рано вранці 18 травня 1944 р. і закінчилася вже 20 травня. Людям давали по кілька годин на збори і одразу саджали на потяги. З телеграми, відправленої органами НКВД Сталіну, відомо, що загалом депортації підлягали більше 183 тис. татар. Останній потяг з переселенцями прибув на місце призначення 8 червня 1944 р. Переселяли людей до Казахстану, Таджикистану, на Урал і в Костромську область. Багато людей загинуло під час подорожі та у перші роки вислання. У той час як у 50-х рр. більшість депортованих народів СРСР змогли повернутися на Батьківщину, кримські татари таку змогу отримали лише під час «Перебудови» у 1989 р.

Для деяких читачів бібліотеки ця сторінка з історії Криму була до сьогодні невідомою. Вони з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про події більш ніж 70-літньої давнини; ознайомилися з друкованими спогадами учасників і свідків трагедії цілого народу ; подивилися уривки з фільму «Хайтарма» та трейлер до нового фільму «Чужа молитва», основаному на реальних фактах; заново були зворушені проникливим виконанням співачки Джамали пісні «1944», переможниці минулорічного конкурсу Євробачення.

/Files/images/2017/deportatsya_krimskih_tatar/4.jpg /Files/images/2017/deportatsya_krimskih_tatar/DSCN4850.JPG

/Files/images/2017/deportatsya_krimskih_tatar/DSCN4861.JPG /Files/images/2017/deportatsya_krimskih_tatar/DSCN4885.JPG

У день 18 травня українці горюють разом з корінними жителями окупованого Криму, які в черговий раз зазнають наруги від російських окупантів.

Кiлькiсть переглядiв: 323

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 16 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!