Біль від Чорнобильського лиха не стихає й досі

Наслідки від найбільшої у світі техногенної катастрофи, на жаль, усунути неможливо. Можна говорити лише про те, як до них, з найбільшою для країни вигодою, пристосуватися.

Шляхи пошуку підказує сама природа тридцяти кілометрової зони. За останнє десятиліття швидкими темпами відроджується рослинний світ постраждалої території. Там помічені рослини, занесені в Червону книгу, наприклад, з’явилося чимало орхідних.

Тваринний світ здивував появою тварин, які жили на цих територіях десятки або сотні років тому. Наприклад, рись, практично щезла з цих земель ще в середині ХХ століття. Бачили в зоні вовка. Живуть тут лосі, олені, козулі. Дуже багато диких свиней. Із червонокнижних тварин у зоні відчуження є чорний лелека, змія мідянка, орлан-білохвіст, два види підорлика, сірий журавель, тетерев, рябчик.

Спроби учених заселити забруднені території популяціями коней Пржевальського виправдалися. Чисельність цих особин майже за два десятиліття виросла з 27 до понад 60. Варто зауважити, що лісові масиви не характерні для місць проживання цих тварин. Зазвичай цей вид живе в напівпустелі.

30 березня 2017 року було зареєстровано Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, який може стати першим етапом для повернення людини на Полісся…

Про страшну аварію, про долі людей, яких безпосередньо торкнулось чорнобильське лихо, про можливі шляхи розвитку покинутих територій йшлося під час Години спілкування з читачами, що відвідали бібліотеку в день Пам’яті Чорнобильської трагедії.

/Files/images/2017/chornobil/3.jpg /Files/images/2017/chornobil/DSCN4223.JPG /Files/images/2017/chornobil/4.jpg

/Files/images/2017/chornobil/2.jpg /Files/images/2017/chornobil/DSCN4458.JPG /Files/images/2017/chornobil/1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 356

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 24 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!