Героїзм українських лицарів

В Україні 14 березня вперше відзначають День українського добровольця. Цей день покликаний на державному рівні відзначити мужність і масовий героїзм захисників української незалежності.

Високий дух самопожертви був притаманний українцям завжди. Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорізьку Січ – воєнізовану структуру із добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад – легіон Українських січових стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Під час Другої світової війни добровольці першими стали на захист вітчизни. Але найновіший приклад – це Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян йшли на Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли надпотужній російській армії.

Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Українські патріоти самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.

Українські добровольці стали гордістю українського народу. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них перетворилася на військові частини силових структур, але є й такі, що продовжують залишатися цілком незалежними формуваннями й не підпорядковуються жодному силовому відомству.

Батальйон Кульчицького – слава і гордість Національної гвардії України, слава і гордість України. Він перший відновив добровольчий рух в Україні у березні 2014. Його бойовий шлях пройшов через Слов'янськ, Красний Лиман, Дебальцеве, Миронівське, Логвин, Мар'їнка, Авдіївку... Батальйон отримав з рук Президента особливу відзнаку – штандарт. Це перший військовий підрозділ в історії України, який удостоєний такої особливої нагороди.

/Files/images/2017/den_ukr_dobrovoltsa/img_2770.jpg

Про традиції добровольчого руху, що лишилися нам у спадок, про долі окремих добровольців, наших сучасників дізналися читачі бібліотеки. На прикладі батальйону імені Кульчицького, з бійцями якого у нас склалися добрі стосунки, йшлося у розповідях бібліотекарів.

/Files/images/2017/den_ukr_dobrovoltsa/DSCN2829.JPG/Files/images/2017/den_ukr_dobrovoltsa/IMG_20170314_174456.jpg/Files/images/2017/den_ukr_dobrovoltsa/\'1.JPG

Багато-багато сердечок зі зворушливими подяками-побажаннями нашим захисникам залишили читачі бібліотеки. Через знайомих волонтерів ці прояви дитячої підтримки знайдуть своїх адресатів.

/Files/images/2017/den_ukr_dobrovoltsa/DSCN2847.JPG/Files/images/2017/den_ukr_dobrovoltsa/DSCN2976.JPG/Files/images/2017/den_ukr_dobrovoltsa/IMG_20170314_165444.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 310

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 19 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!