Що означає Масляна і з чим її їдять?

… дізналися читачі, що в суботу нагодилися в бібліотеку.
Масляна – народні гуляння на честь приходу весни, свято, яке чи найбільше увібрало у себе дохристиянські традиції вшанування природи.

Про ці традиції юнакам і дівчатам розказала наша читачка, знавець народних звичаїв Тамара Желіба. ЇЇ Ляльки-обереги, присвячені дохристиянським віруванням, добре відомі в нашому районі.

/Files/images/2017/maslyana/DSCN7485.JPG /Files/images/2017/maslyana/3.jpg

Колодій, Колодка, Колодки, Масляниця, Масляна, Масниці, Сиропусний тиждень – різні назви давнього свята. Християнська церква включила його у свій календар: масляний тиждень напередодні Великого посту. За традицією дорослі і молодь весь тиждень на Масляну влаштовують розваги та гуляння, ходять в гості, бенкетують в складчину. Цікаві ігри проводилися і в бібліотеці. Характерна для вшанування Колодія гра «Коловорот» – символізує безкінечну зміну пір року.

/Files/images/2017/maslyana/DSCN2560.JPG /Files/images/2017/maslyana/DSCN2573.JPG

/Files/images/2017/maslyana/DSCN2606.JPG /Files/images/2017/maslyana/DSCN2608.JPG

/Files/images/2017/maslyana/DSCN2619.JPG /Files/images/2017/maslyana/DSCN2624.JPG

Яке свято без смачних наїдків! Вареники з різними начинками, млинці та оладки – додають присутнім хорошого настрою.

/Files/images/2017/maslyana/DSCN2536.JPG /Files/images/2017/maslyana/2.JPG

Безсумнівно справджується народна приказка «Масляна, Масляна, яка ж ти мала: якби ж тебе – сім неділь, а посту – одна!»

Дата останньої зміни 16 Квітня 2024