Іван Багряний: відомий і малознайомий

Вогненно-багряна осінь, що стоїть надворі, нагадала про непересічну подію року – 110 річницю від дня народження нашого видатного співвітчизника Івана Багряного. Народжений у пору яскравого різнобарв’я, Іван Багряний, ніби самою природою, був наділений різноплановим і багатоголосим творчим і організаторським талантом. Він поет, прозаїк, публіцист, літературний критик, художник, політик. Можливо, не всі знають, що Іван Багряний також Майстер дитячого слова. Він написав дві казки для дітей («Про лелек та Павлика мандрівника» і «Телефон») та оповідання «До Ворскли по рибу». Книжки з казками оформлені авторськими малюнками. В кожній з казок, написаній на чужині, звучать сумні нотки безкінечної туги за Україною. Читаючи оповідання «До Ворскли по рибу», дитина дізнається, як прокидається жага до творчості. Ці книжки для дітей та багато інших для дорослої аудиторії є у фонді нашої бібліотеки.

Також бібліотека пишається двотомним дослідженням життя і творчості Івана Багряного з листами, спогадами, документами, зібраними і систематизованими невтомним популяризатором творчості митця Олександром Шугаєм з автографом. Третій том, що вийшов пізніше, присвячений доброчинній діяльності Фундації імені Івана Багряного в Україні та за її межами. Ці томи та різні видання творів Івана Багряного передало у фонд бібліотеки видавництво «Смолоскип», за що ми щиро завдячуємо його працівникам!

/Files/images/2016/bagryaniy_/DSCN8770.JPG /Files/images/2016/bagryaniy_/DSCN8772.JPG /Files/images/2016/bagryaniy_/DSCN8775.JPG

Дата останньої зміни 16 Квітня 2024