Вінок Шевченкової слави

Національна премія України Імені Тараса Шевченка – найвища творча відзнака в незалежній Україні. Ця премія увінчує найвидатніші твори літератури та мистецтва і має незаперечний авторитет як в Україні, так і в усьому світі. Комітет з національної премії України імені Тараса Шевченка щороку. в результаті конкурсного відбору, всебічного обговорення і таємного голосування, визначає твори, гідні високої премії. Президент України своїм Указом присуджує Національні премії тим, хто здолав усі сходинки до творчої вершини.

В день народження Тараса Шевченка, 9 березня, Україна узнає імена нових Шевченківських лауреатів (список публікують в пресі та повідомляють в інших засобах інформації). Цим не лише підсумовують культурні здобутки року, а й віддають світлу данину пам'яті геніальному українському поетові й художникові. Рік заснування премії 1961-ий. 20 травня виповнюється 55 років від початку її присудження.

Першими Диплом та Почесний знак лауреата 9 березня 1962 року отримали Павло Тичина,Олесь Гончар в галузі літератури і Платон Майборода в галузі музики.

Літературним багатоголоссям Шевченківських лауреатів наповнився читальний зал бібліотеки. Діти читали уривки з творів, відзначених Головною премією країни.

/Files/images/2016/lteraturne_bagatogolossya/DSCN5723.JPG /Files/images/2016/lteraturne_bagatogolossya/IMG_20160521_142536.jpg

/Files/images/2016/lteraturne_bagatogolossya/DSCN5704.JPG /Files/images/2016/lteraturne_bagatogolossya/DSCN5727.JPG

/Files/images/2016/lteraturne_bagatogolossya/IMG_20160521_143731.jpg

Дата останньої зміни 20 Квітня 2024