Достойні премії Г. К. Андерсена

Початок квітня приніс для юних книголюбів таке свято, як День дитячої книги.
Ця дата насправді є й днем народження Ганса Крістіана Андерсена.
Всесвітнє визнання таланта письменника засвідчив Міжнародний комітет з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО за рекомендацією його засновника і першого президента, видатної діячки світової дитячої літератури Йєлли Лепман.
Комітет ухвалив рішення про створення Міжнародної премії імені Г.К.Андерсена, яку з 1956 р. вручають за видатний внесок у дитячу літературу кращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги.
Лауреатів оголошують у день народження великого казкаря один раз на два роки. Для «дитячих» авторів вона є найпрестижнішою міжнародною нагородою, часто її називають Малою Нобелівською премією.
Цього року премія відзначає своє 60-річчя.

Бібліотека має у своєму фонді чимало книжок -лауреаток. Ціла Літературна веселка найулюбленіших дитячих творів предстала перед очима читачів. Це та література, яку не вагаючись можна пропонувати найвибагливішому читачеві.

/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/DSCN2089.JPG/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/DSCN2031.JPG/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/DSCN2055.JPG

Не так давно ми дізналися, про ще один привід для шанування книги. 1 квітня відзначають День смачної книги. Цього дня заведено готувати й виставляти на загальний огляд будь які страви, що своїм виглядом нагадують книги. Таке свято популярне в Австралії, Бразилії, Індії, Італії, Японії, Марокко, Нідерландах та інших країнах світу.

Саме в цей день бібліотеку відвідали молодші школярі найближчої школи. І хоч їжі у вигляді книги у нас не було, зате поласувати найкращими стравами сучасної української літературної кухні читачам вдалося сповна. Хороша книжка – відмінна пожива для організму, що росте. Вона збагачує розум дитини і духовно її насичує.

/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/DSCN7949.JPG/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/DSCN0567.JPG/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/DSCN0563.JPG

А на Дитячому книжковому ярмарку у Болоньї, Італія, оголосили лауреатів «дитячого Нобеля» — премії імені Г. К. Андерсена 2016 року.

Цьогоріч премію у галузі ілюстрації здобула Rotraut Susanne Berner, німецька художниця. Простенькі на перший погляд «книжки-для-роздивляння» переважно оповідають про знайому дитині повсякденну реальність лише мовою малюнку, спонукаючи до уважності та даруючи затишне «впізнавання» власних досвідів і відкриття чужих.

/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/and.jpg

Також лауреатом премії Андерсена цьогоріч став китайський автор Cao Wenxuan. Він — автор романів, новел, оповідань і книжок-картинок, одну з яких проілюстрував лауреат премії Андерсена-2014, бразильський художник Roger Mello. Джерело:http://litakcent.com

День дитячої книги приніс ще одну приємну несподіванку літературним шанувальникам . Близько 100 нових книг отримала бібліотека. Цього разу література на всі смаки і для всіх вікових груп читачів

/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/IMG_20160402_153454.jpg/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/DSCN1998.JPG/Files/images/2016/den_dityacho_knigi/IMG_20160404_172912.jpg