«Такі ж як і ти» (Діти – невинні жертви вбивчих злодіянь)

Голокост – одне з найкривавіших явищ в історії людської цивілізації. В 1930-рр. у Німеччині прийшла до влади нацистська партія, яка оголосила євреїв неповноцінними і заявила, що вони підлягають голокосту (випаленню).

На практиці ця теорія обернулася масовими вбивствами, жертвами яких ставали старі люди, жінки, діти… Голокост почався в січні 1933 року і фактично закінчився 8 травня 1945 року. У період між цими роками було вбито більше 6 мільйонів громадян єврейської національності. Жахливо те, що серед цих жертв 1 мільйон 100 тисяч безневинних дітей. Саме діти були особливою мішенню для нацистів в період Голокосту. Живими вони представляли виняткову загрозу, адже подорослішавши, примножили б кількість єврейського населення. Діти задихалися від навмисне випущеного газу ще на шляху до концентраційних таборів. Тих, хто вижив, труїли газом у спеціально створених газових камерах.

Діти ставали об’єктами страшних експериментів та дослідів.

Наймасовіше вбивство при Голокості сталося у вересні 1941 року в урочищі Бабин Яр, у Києві. Цим безневинним жертвам нацистських злодіянь встановлено пам’ятник, що знаходиться на території Меморіального комплексу «Бабин Яр».

/Files/images/2015/babiy_yar/изображение 019.jpg /Files/images/2015/babiy_yar/изображение 017.jpg

У Міжнародний день пам'яті жертв голокосту читачі бібліотеки дізналися про страшні долі дітей, яких наче зламані іграшки було викинуто із життя. А вони ж були такі ж , як сьогоднішні: так само радувались сонцю і квітам; так само любили цукерки і тістечка; так само хотіли стати дорослими і насолоджуватися життям. Пекло, які пережили маленькі страждальці, не підлягає забуттю. Година пам`яті, що пройшла в бібліотеці, заставила присутніх перейнятися трагічними історіями із життя винищених однолітків

/Files/images/2016/golokost/изображение 026.jpg /Files/images/2016/golokost/2.JPG

/Files/images/2016/golokost/изображение 048.jpg /Files/images/2016/golokost/изображение 033.jpg