Земля горіла під ногами окупантів!

Друга світова війна породила величезний спротив гітлерівським завойовникам. В поневолених і окупованих територіях розгорнувся масовий Рух Опору. Сили Опору - це і національні формування, що виникли стихійно після приходу окупантів; це і залишки військових частин, що виходили з оточень або залишалися на місцях, придатних для ведення партизанських дій – дніпровські плавні, Полісся, Волинь. Такою силою були також організовані партійними органами загони і підпільні осередки. Партизани України громили ворожі гарнізони, штаби, комендатури, поліцейські дільниці; висаджували у повітря мости, склади; пускали під укіс ешелони; шкодили літаки, танки, машини; виводили з ладу підприємства. Знаменито-відомі імена партизанських командирів: С. Ковпака, О. Сабурова, С. Руднєва, О. Федорова та ін.

Свою розгалужену підпільну і партизанську мережу на території України мала і Українська Повстанська Армія (УПА). Повстанці затримують поїзди з українськими невільниками, рятуючи їх від примусової праці на Німеччину. Бойовими діями УПА в ряді районів Волині та Полісся було повністю ліквідовано німецьку окупаційну адміністрацію і проголошено тимчасову українську владу. Відомими діячами УПА були: Р. Шухевич, Т. Боровець, А, Мельник.

Партизанський і підпільний рух увібрав у себе усі верстви населення, не задіяне у регулярній армії, і яке не бажало миритися з окупаційною владою: жінок і дітей; літніх людей і старих. Через великий патріотизм мирного населення партизанське військо було непереможним.

В наші дні на окупованих територіях різних країн успішно використовуються навички партизанського спротиву.

Історії із життя українських партизанських об’єднань, серед активних учасників яких були діти, довідались їхні сьогоднішні ровесники.

/Files/images/2015/partizani/изображение 002.jpg

/Files/images/2015/partizani/IMG_20150923_152123.jpg

/Files/images/2015/partizani/изображение 011.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 366

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 20 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!