Києво-Печерська Лавра - святиня українського народу. Інтерактивна карта

Києво-Печерська Лавра – це православний чоловічий монастир, заснований у 1051 році ченцем Антонієм у печері, розташованій неподалік від тодішнього Києва. Від слова «печера» походить назва монастиря, а «Лавра» – це титул, який монастир отримав за великі заслуги перед церквою. Із грецької мови воно перекладається як «вулиця, провулок». Такий титул мають зовсім небагато монастирів у світі, із них чотири знаходяться в Україні.

З ХІ століття Лавра була центром поширення та утвердження християнства на території України-Русі та інших землях східної Європи. Вона відіграла значну роль у розвитку науки, культури, освіти Київської Русі та більш пізніх періодів історії України.

У різні часи тут жили та працювали відомі ченці: літописці Никон та Нестор, лікар Агапіт, перший митрополит слов’янського походження Іларіон, живописець Аліпій, славетний політичний, освітній та церковний діяч Петро Могила та багато інших. Саме у Києво-Печерській Лаврі були написані добре відомі літературні твори – «Повість минулих літ» та «Києво-Печерський патерик».

Архітектори Києво-Печерської Лаври збудували всесвітньо відомий комплекс споруд, якій сьогодні охороняється ЮНЕСКО.

Не зважаючи на численні важкі періоди своєї історії, монастир відроджувався, відбудовувався та існує сьогодні. Він розташований на мальовничих схилах Дніпра, де в різні часи були збудовані понад 100 цегляних споруд. Це храми, дзвіниці, цивільні споруди, а також лабіринти печер та джерела святої води.

На колишній монастирській території розташований Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» із музеями, виставками та пам’ятниками архітектури.

Загальна площа Лаври складає 24 га, вона поділена на Верхню та Нижню території.

Тут розташовані Собор Успіння Пресвятої Богородиці, Велика лаврська дзвіниця, Троїцька Надбрамна церква, храм Усіх Святих, Трапезний собор Антонія і Феодосія, фортечні мури та багато інших споруд.

Києво-Печерська Лавра вважається однією з найголовніших святинь православ’я. Це одна з найбільш відвідуваних пам’яток України як туристами, так і вірянами.

Ходімо на віртуальну екскурсію по Києво-Печерській Лаврі!